Dar Alventy dla Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu

W związku z walką z koronawirusem Alventa S.A. przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Prokocimiu 400 litrów higienicznego płynu do rąk, 40 litrów żelu myjącego i 25 litrów uniwersalnego środka czyszczącego, a także dwa tysiące sztuk rękawic ochronnych z lateksu.

Są to nowe wyroby, których produkcja została uruchomiona przez zakład Smart Nanotechnologies na wiadomość o pandemii koronawirusa i ogłoszeniu stanu epidemicznego w Polsce. Wśród przekazanych preparatów SILVCare znajdują się higieniczne płyny płyny do rąk, żele, a także uniwersalne środki czyszczące do zabrudzonych powierzchni. Środki te są neutralne dla zdrowia ludzkiego, skutecznie usuwają bakterie, wirusy oraz grzyby.

Preparaty przyjął Marcin Jędrychowski, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prezes Wiesław Hałucha deklaruje kontynuację tej inicjatywy w kolejnych tygodniach.

Alventa jest jednym z wiodących producentów w Małopolsce wyrobów dla przemysłu spożywczego oraz rolnictwa. Obecnie realizuje szeroko zakrojony program nowych inwestycji ukierunkowanych na spełnienie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa żywności i dbałość o środowisko naturalne.

Źródło: https://dziennikpolski24.pl/plyny-dezynfekcyjne-i-rekawice-jednorazowe-dar-alventy-z-alwerni-dla-szpitala-uniwersyteckiego-w-prokocimiu/ar/c1-14880309