Alventa S.A. uruchamia produkcję nowego gatunku kwasu fosforowego

Kwas fosforowy jakości elektronicznej GRADE 3 wg SEMI C36 jest kwasem mineralnym o wysokiej czystości. Jest on powszechnie wykorzystywany głównie do produkcji wysokiej jakości elektroniki jak np. układów scalonych, półprzewodników, wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, a także jako domieszka przy produkcji paneli fotowoltaicznych, czy też ogniw paliwowych.

Przy obróbce półprzewodników, kwas fosforowy jest stosowany do wytrawiania na mokro (np. razem z nadtlenkiem wodoru), czyszczenia płytek półprzewodnikowych, zmywania zanieczyszczeń z powierzchni metalu, dzięki czemu nadają się one do zastosowania w przemyśle elektronicznym. Oferowany przez Alventa S.A. kwas fosforowy odznacza się bardzo niską zawartością metali, co sprawia że jest doskonałym wyborem do zastosowania w roztworach trawiących chipy półprzewodnikowe i innych wrażliwych komponentach elektronicznych.

Otrzymany w Alventa S.A. kwas fosforowy charakteryzuje się niewielką zawartością żelaza (poniżej 0,1 ppm), co jest niezwykle istotne przy produkcji elektroniki. Zawartości pozostałych zanieczyszczeń są również kontrolowane podczas produkcji oraz w firmowym, certyfikowanym laboratorium CleanRoom. Nasz produkt spełnia rygorystyczne standardy określone w SEMI (Semiconductor Equipment & Materials International) dla kwasu fosforowego GRADE 3, co daje gwarancję wysokiej jakości produktu. Dodatkowo jakość kwasu fosforowego elektronicznego została potwierdzona przez renomowane, międzynarodowe laboratoria.

Oferowany przez Alventa S.A. produkt jest standardowo pakowany do kontenerów IBC (inne opcje pakowania są dostępne po uzgodnieniu z producentem).